Klub 11.12.2018

Druhé vítězství litvínovských para hokejistů v řadě

Para hokejisté slaví další vítězství.
Branky a nahrávky: 26. Jaster, 30. Kuhli-Lauenstein (Jaster), 45. Kuhli-Lauenstein (Jaster), rozh. náj. Kuhli-Lauenstein – 9. Mikuš (Večeřek), 15. Klíma, 41. Večeřek (Mikuš).

Sestava HC Litvínov (sledge): Žižka – Záluský, Kasselhut, Veselý, Jaster, Zikmund, Kuhli-Lauenstein, Mathes, Štiber
Sestava SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch – Jedlička, Buriánek, Ferenčík, Novák, Klíma, Mikuš, Večeřek, Pabst

V první třetině byli aktivnější Olomoučtí Kohouti. Týmovou aktivitu proměnil v gól Radim Mikuš, který tečoval střelu Večeřka. Na tu Žižka nestihl zareagovat. Kromě tohoto momentu byl Žižka téměř bezchybný a držel naděje Litvínova na vyrovnání. U druhého gólu Olomouce bylo na jeho pohybu vidět, že chytá jen výjimečně. To branku objel Zdeněk Klíma a s klidem zakončil.
Olomouc ve druhé periodě ubrala na aktivitě, ale i tak předvedla několik dobrých akcí. Nebezpečné střely Pabsta a Jedličky chytil. Na 1:2 snížil svižnou ranou Christian Jaster a o pár minut později dokonce vyrovnal z brejku Kuhli-Lauenstein. 

Litvínov se na začátku 3. třetiny musel bránit rychlému nástupu Kohoutů. V poslední pětiminutovce daly oba týmy po jednom gólu. První skórovala Olomouc, když se po kombinaci s Mikušem k puku Miloš Večeřek a svou střelou nad lapačku Žižky málem rozhodl utkání. Branka Litvínova padla po oddechovém čase, který si domácí vzali. Kuhli-Lauenstein ukázal svou rychlost a ranou z vrchu levého kruhu prostřelil Černocha.  

Samostatné nájezdy odstartoval Pabst, který pouze orazítkoval tyčku. Vítězný gól dal už v první sérii znovu Kuhli-Lauenstein. Ten si připsal již svůj 3. gól v zápase. Dále neproměnil Olomoučtí Novák, Jedlička a Večeřek. Z litvínovských se skvěle trefil Záluský, ten také trefil tyč. Jaster neproměnil, ale to mu nemuselo vadit, protože kapitán Litvínova Zikmund skóroval a ukončil zápas. Litvínov si tak připisuje druhou výhru v řadě. 

Karel Žižka (HC Litvínov) –
„Olomouc je na tom výkonnostně asi tak, jako my. Zápas jsme chtěli vyhrát, abychom se bodově dostali dál od spodku a před Vary. Skvěle zachytal brankář a hráči do toho dali maximum úsilí.“ 

Jiří Dvořák (SOHO Olomoučtí Kohouti) – „Myslím si, že jsme byli po většinu zápasu aktivnějším týmem. Bohužel máme špatnou koncovku, což nás trápí už delší dobu. Nevyužili jsme plno tutovek. Litvínov nám ukázal, jak zakončovat zápas efektivně. Měli čtyři střely, dali 3 góly. V nájezdech to už je bohužel loterie, která nám nejde.“
Mládež před 3 dny

Další pozvánka! Baláž je opět v nominaci reprezentace U17

Obránce Ondřej Baláž obdržel další pozvánku do reprezentace do sedmnácti let, v únoru se tak zúčastní turnaje pěti zemí ve švédském Tranas a Evropského olympijského festivalu mládeže, který se koná v bosenském Sarajevu.
Více >
Zápas - mládež 17.01.2019

DOR: Povedená první třetina! Litvínov porazil Plzeň 3:0

Severočeši narazili na tradiční český klub, plzeňskou Škodu. Oba týmy na sebe narazily v průběhu sezony již několikrát. Na počátku ročníku vyhráli Západočeši 2:0. V dalších utkáních už ale štěstí přálo černožlutým. Nejdříve vyhráli 6:5 po prodloužení, poté v polovině prosince porazili Škodu 5:1.
Více >
Mládež 14.01.2019

Příjemné starosti! Slavík byl povolán do reprezentace

Litvínovský útočník Marek Slavík byl nominován do reprezentace do šestnácti let. Mladá litvínovská naděje se zúčastní přípravného kempu a dvou přátelských utkání. Reprezentační sraz se odehraje v Hodoníně od 21. - 23. ledna 2019.
Více >