Mládež 05.01.2019

Jsem rád, že jsem se vrátil na svoji vlnu, hlásí Dan Bartoš

Litvínovské juniorce se v další fázi DHL Extaligy juniorů daří a s ní září i Dan Bartoš. Litvínovský kapitán zapsal v posledních třech utkáních osm bodů a měl velký podíl na důležitých vítězstvích.

Proti Pardubicím jste dokázali otočit nepříznivý stav a nakonec vyhrát po nájezdech. Jak bys zhodnotil vývoj utkání?

"Ze začátku jsme moc nehráli naši hru, bylo to vidět, prohrávali jsme 1:3. Pak si myslím, že jsme předvedli strašně dobrý týmový výkon, otočili jsme to, a v nájezdech jsme vybojovali vítězství."

Druhou branku jste dostali pouhou vteřinu před koncem druhé třetiny. Jaké to pro tým bylo, zvlášť pro psychiku?

"Tak určitě to bylo těžké, hlavně po tom, co jsme dokázali vyrovnat. Ale jak už jsem říkal, pak jsme předvedli parádní týmový výkon."

V posledních třech zápasech jsi zapsal osm bodů. Proč myslíš, že se ti teď tak bodově daří?

"Tak ono se mi dařilo už před dvěma měsíci, to mi to tam padalo. Další měsíc to bylo takové nemastné neslané, ale jsem rád, že jsem se vrátil na tu svoji vlnu."

V další fázi soutěže jste najeli na vítěznou vlnu a máte už na kontě sedm výher. V čem vězí ta změna oproti třeba té sérii proher v říjnu?

"Tak ten říjen byl sám o sobě špatný. My jsme začali vyhrávat už před play-off, semkli jsme se, a teď těch sedm výher je hlavně o týmovém výkonu."

Zahráli jste si i proti české špičce, týmům jako Kometa nebo Sparta. Jak velký je to rozdíl, oproti zápasům v základní části?

"Já si myslím, že ty zápasy jsou furt stejné a jsem přesvědčen, že jsme měli jednu z nejtěžších skupin, jakou jsme mohli mít. Bylo to hodně vyrovnané a myslím, že je to pořád stejný hokej."

Dnes se v brance místo dosavadní jedničky Pejsara objevil Šimon Zajíček. Jak si myslíš, že ho zastoupil?

"Já si myslím, že ho zastoupil bravurně, protože to, co nám tam dnes chytil, bylo až neskutečné. Myslím, že máme asi jedny z nejkvalitnějších gólmanů v celé soutěži."
Mládež dnes

Devět hráčů dorostu je v nominaci na MMČR výběrů krajů!

Celkem devět hráčů litvínovského dorostu se dostalo do nominace výběru Ústeckého kraje pro nadcházející Mládežnické mistrovství České republiky výběrů krajů. Letos turnaj hostí od 23. do 26. ledna západočeská města Karlovy Vary a Cheb.
Více >
Mládež 18.01.2019

Další pozvánka! Baláž je opět v nominaci reprezentace U17

Obránce Ondřej Baláž obdržel další pozvánku do reprezentace do sedmnácti let, v únoru se tak zúčastní turnaje pěti zemí ve švédském Tranas a Evropského olympijského festivalu mládeže, který se koná v bosenském Sarajevu.
Více >
Zápas - mládež 17.01.2019

DOR: Povedená první třetina! Litvínov porazil Plzeň 3:0

Severočeši narazili na tradiční český klub, plzeňskou Škodu. Oba týmy na sebe narazily v průběhu sezony již několikrát. Na počátku ročníku vyhráli Západočeši 2:0. V dalších utkáních už ale štěstí přálo černožlutým. Nejdříve vyhráli 6:5 po prodloužení, poté v polovině prosince porazili Škodu 5:1.
Více >